غیر فعال کردن لینک ها در قسمت دیدگاه ها

غیر فعال کردن لینک ها در قسمت دیدگاه ها

قصد دارم آموزش نحوه غیر فعال کردن لینک ها در قسمت دیدگاه ها رو در این مقاله بهتون توضیح بدم. منظور از لینک قسمت دیدگاه ها همان لینک هایی که داخل محتوای بخش نظرات نوشته میشه هست. حال اگر شما هم قصد دارید تا این لینک ها را غیر فعال کنید و فقط به صورت یک متن نمایش داده بشم با ما در این آموزش همراه باشید تا با یک راه حل ساده این پروسه رو در سایت وردپرس خودتون انجام بدید.

دلیل غیر فعال کردن لینک بخش دیدگاه ها چیست ؟

گاهی برخی افراد سودجو با یک سری روش ها اقدام به گذاشتن لینک سایتشون در محتوا دیدگاه ارسالی می کنن که بتونن بک لینک بگیرن برای سایتشون , البته این به این معنی نیست که اصلا به دیگر سایت ها لینک ندید فقط قصد داریم از یک سری لینک ها که خروجی هست و به سایت ما آسیب میزنه جلوگیری کنیم.

اکثر افرادی که طراحی قالب وردپرس برای سایت وردپرس انجام میدن در کدنویسی بخش دیدگاه ها این مورد رو رعایت می کنن به صورتی که هر لینکی در متن دیدگاه قرار داده بشه اون لینک به صورت nofollow میشه به صورت خودکار , که این امر سبب میشه اگر در بخش دیدگاه های وردپرس لینکی قرار داده بشه با این خاصیت آسیبی به سایت شما وارد نشه. ولی اگر قالب وردپرس شما این استاندارد رو رعایت نکرده می تونید در سایت خود برای لینک های خروجی با یک افزونه این کار رو انجام بدید و این قابلیت به سایت شما افزوده بشه.

باید خاصیت نوفالو شدن لینک های خارجی در همه سایت ها رعایت بشه , اگر آشنایی ندارید در مورد این موضوع مقاله لینک nofollow را مطالعه کنید.

غیر فعال کردن لینک ها در قسمت دیدگاه های وردپرس

غیر فعال کردن لینک ها در قسمت دیدگاه های وردپرس

نحوه غیر فعال کردن لینک ها در قسمت دیدگاه های وردپرس به صورت خودکار

خب برای این کار باید قطعه کد زیر رو به فایل Functions.php اضافه کنید. این فایل داخل پوشه قالب شما می باشد کافیه فایل را در حالت ویرایش باز کنید و در انتهای کد های این فایل علامت زیر رو پیدا کنید

؟>

کد زیر رو دقیقا قبل از ?> قرار داده و تغییرات را ذخیره کنید.

remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );

کار تموم شد و از این به بعد هر کسی در بخش دیدگاه های سایت شما لینک قرار بده به صورت خودکار لینک بخش دیدگاه به صورت متن نمایش داده میشه. و اما یک مورد دیگه هم داریم که اسم کاربری نیز به صورت لینک هست اگر آدرس سایت خودش رو در فیلد مربوطش بنویسه , برای این مورد هم باید برید داخل فایل comments.php و یا در فایل های توابع قالب کدنویسی میشه اکثرا.

گاهی برخی افراد هم برای قرار دادن لینک در قسمت دیدگاه ها از تک a اسفتاده می کنن یعنی کدی شبیه به کد زیر

<a href="url">متن لینک </a>

رو در بخش دیدگاه ها قرار میدن , کدی که در بالا مشخص کردیم قادر به غیر فعال کردن این لینک نمی باشد و در صورت نیاز به غیر فعال کردنش باید دیدگاه را در حالت ویرایش باز کرده و بخش مربوط به لینک را ویرایش کنید.

Disable links in the comments

To disable link in the comments WordPress automatically created to prevent outbound links up the education act. And the creation of external links to other sites pull up your site optimized in terms of not being a problem

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *