روش های تغییر اندازه فونت نوشته ها

سلام دوستان عزیز وردپرسی. روز شما خوش. با یکی دیگه از آموزش های وردپرس در خدمت شما هستیم. خب دوستان در این قسمت از آموزش وردپرس می خواهیم در مورد روش هایی با شما صحبت کنیم که می توانید به کمک آن ها اندازه فونت نوشته ها را تغییر دهید تا نوشته های وب سایت شما به خوبی خوانده شود و چشم نواز باشد. پس با ما همراه باشید.

روش های تغییر اندازه فونت نوشته ها

خب دوستان قطعا همه ی ما می خواهیم که کاربران از خواندن مطالب سایت ما خسته نشوند و برای آن ها یک نواخت نباشد یکی از این راه ها این است که اندازه فونت ها را تغییر دهیم که در وردپرس گزینه ای به صورت پیش فرض برای انجام این کار وجود ندارد اما راه هایی وجود دارد که بتوانیم این قابلیت را به وردپرس خود اضافه کنیم که در آموزش امروز به دو مورد از آن ها می پردازیم.

1. استفاده از تیتر پاراگراف

اولین راه این است که از تیتر پاراگراف ها ( pragraph Headings ) استفاده کنیم. اگر به مطالب سایت ها مختلف دقت کرده باشد متوجه شده اید که گاهی اوقات برای مهم جلوه دادن یک مطلب آن را به شکل بزرگتر می نویسند تا مخاطب بیشتر به آن توجه کند. خوشبختانه وردپرس قابلیتی را با عنوان بند برای این کار دارد و دیگری نیازی به نصب هیچ افزونه ای برای این کار نیست. بند در ابزار موجود در بالای ویرایشگر وردپرس قرار دارد.اما نکته مهمی که وجود دارد این است که این کار در مدت زمان طولانی به سئو وب سایت شما به شدت آسیب میزند چرا که گوگل این هدینگ ها را به تعداد مشخصی بررسی میکند و اگر از آن تعداد بیشتر شود وب سایت شما دچار مشکل خواهد شد

[box type=”error” align=”alignright” class=”” width=””]این کار در مدت زمان طولانی به سئو وب سایت شما به شدت آسیب میزند چرا که گوگل این هدینگ ها را به تعداد مشخصی بررسی میکند و اگر از آن تعداد بیشتر شود وب سایت شما دچار مشکل خواهد شد[/box]

روش هایی برای تغییر اندازه فونت نوشته ها

اگر به تصویر بالا دقت کنید خواهید دید که اندازه هایی به ترتیب از بزرگ به کوچک مشخص شده است که شما می توانید با توجه به اهمیت موضوع از آن ها استفاده کنید. در تصویر بالا همچنین گزینه ای با عنوان پیش ساختارمند هم وجود دارد که از آن در کد ها استفاده می شود. یعنی اگر خواستید کدی را در متن خود بگذارید باید با این فونت آن را قرار دهید.

2. افزونه ی Tiny MCE Advanced Plugin

روش دیگری که می توانیم از آن استفاده کنیم استفاده از افزونه ی Tiny MCE Advanced Plugin است. این افزونه قابلیت های زیادی را برای استفاده در اختیار ما می گذارد که یکی از آن ها اندازه ی قلم است. به پیشخوان وردپرس رفته و در آن جا افزونه را نصب و فعال می کنیم. پس از فعال سازی برای انجام تنظیمات به گزینه ی تنظیمات رفته و از آن جا Tiny MCE Advanced را انتخاب می کنیم و با استفاده از آن امکانات را اضافه می کنیم.

روش هایی برای تغییر اندازه فونت نوشته ها

یکی دیگر از قابلیت هایی که این افزونه دارد خاصیت کشیدن و رها کردن ( Drag&Drop ) است. در این جا شما این قابلیت را دارید که هر گزینه ای را که خواستید انتخاب کرده و از منوی پایین ( Unised Buttons ) به منوی بالا انتقال دهید. همان طور که در تصویر می بینید ما به انتقال اندازه ی قلم به منوی بالا پرداختیم و کاری که الان باید بکنیم این است که تنظیمات را ذخیره کرده و به ویرایشگر وردپرس رفته و تغییرات را ببینیم.

روش هایی برای تغییر اندازه فونت نوشته ها

دانلود افزونه اموزش داده شده:  Tiny MCE Advanced Plugin

موفق و پیروز باشید

منبع : بیگ تم

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *