بــیــگ تــم
مرجع قالب وردپرس ، افزونه وردپرس ، آموزش وردپرس ، هاست وردپرس

جستجو
فقط جستجو من
جستجو در عنوان
جستجو در محتوا
جستجو در دیدگاه ها
جستجو در خلاصه ها
Filter by Custom Post Type
برگه‌ها
پیش نمایش فرم
اسلایدر دلخواه

function

توابع کاربردی وردپرس

توابع کاربردی وردپرس
Rate this post

کسانی که با وردپرس کلاسیک کار کرده باشند باید بدانند که وردپرس با یک سری توابع سر و کار دارد و با هر آپدیت به تعداد آنها اضافه میشود، اگر با آنها آشنا باشید میتوانید توابع را سفارشی سازی کنید و از وردپرس نهایت لذت را ببرید، در این مطلب شما را با تعدادی از توابع کاربردی وردپرس آشنا خواهم کرد.

توابع کاربردی وردپرس

امروزه تمام برنامه ها و سیستم ها با توابع مخصوص خودشان سر و کار دارند، وردپرس نیز شامل آنها است و توابع کاربردی مخصوص به خود را دارد، شما با بلد بودن و فراگیری آن توابع میتوانید از وردپرس آنگونه که میخواهید بهره ببرید. در ادامه شما را با تعدادی از این توابع آشنا خواهم نمود.

تابع Antispambot();

با استفاده از این تابع میتوانید آدرس های ایمیل موجود در سایت را از دست رباط ها و افراد سودجو مخفی کنید. تا کنون این تابع به ندرت استفاده شده است، زیرا این تابع از طریق موجودیت های زبان HTML کار میکند و به همین دلیل قابل اعتماد نیست، امروزه بیشتر از زبان های تحت سرور برای مسائل امنیتی استفاده میشود.

$email = ‘mymail@BIGTHEME.IR’;
echo ‘You can contact me at ‘ . antispambot( $email ) . ‘ any time’.

تابع Human_time_diff();

این تابع در سال 2005 به وردپرس اضافه شد و وظیفه آن نمایش اختلاف زمانی است، برای مثال نمایش میدهد که یک پست از چند وقت پیش منتشر شده است.

یادت نره بخونیش :   معرفی قالب های تجاری رایگان وردپرس

echo ‘This post was published ‘ . human_time_diff( get_the_time( ‘U’ ),
current_time( ‘timestamp’ ) ) . ‘ ago’;

تابع Wp_upload_bits();

با استفاده از این تابع میتوانید قابلیت آپلود مستقیم را به وردپرس خود بدهید، پس از استفاده از این تابع، فایل های ارسال شده وارد پوشه آپلود نخواهند شد و در عوض وارد بخش رسانه ها خواهند شد.

$upload = wp_upload_bits( $file[‘name’], null, file_get_contents( $file[‘t
mp_name’] ) );

همانطور که مشاهده میکنید، اگر با زبان php آشنایی داشته باشید متوجه خواهید شد که، پارامتر اول نام فایل است، پارامتر دوم که مقدار خالی یا null میگیرد و پارامتر بعدی نیز محتویات خود فایل است.

تابع Get_post_field();

اگر تا کنون از حلقه ها و کوئری های مختلف برای شمارش تعداد نظرات استفاده میکردید، باید بدانید که دیگر نیازی به استفاده از آنها ندارید، شما به راحتی و با استفاده از تابع میتوانید این کار را انجام دهید.

This post has <?php echo get_post_field( ‘comment_count’, 4124 ) ?> c
omments.

تابع Wpautop();

با استفاده از این تابع محتوای شما داخل پاراگراف قرار خواهد گرفت. اگر به مثال دقت کنید متوجه خواهید شد که کاربرد دقیق این تابع چیست.

<h2>What Our Users Say</h2>
<?php echo wpautop( $user_comment ) ?>

تابع Wp_is_mobile();

با استفاده از این تابع میتوانید متوجه شوید که کاربرانی که در حال بازدید از سایت شما هستند از گوشی همراه استفاده میکنند یا خیر.

if (defined('DOING_AJAX') && DOING_AJAX) {
echo 'done';
die()
}
else {
}

تابع Wp_redirect();

این تابع الگوی یکسانی با تابع <code>wp_redirect()</code> دارد، با استفاده از این تابع میتوانید کاربران را به لینک های مورد نظر دایرکت کنید. این تابع برای کنترل لینک های مستفیم مناسب خواهد بود. به کد زیر دقت کنید:

یادت نره بخونیش :   بک لینک های مضر در وردپرس

wp_redirect( ‘http://website.com/new-url/’, 301 );

تابع Panginate_ links();

تنها دلیلی که از این تابع امروزه کم استفاده میشود و در حق آن ظلم میشود استفاده اکثریت مردم و توسعه دهندگان از افزونه WP-PageNavi است. کاری که این افزونه انجام میدهد آن است که لینک ها را با شماره صفحات جایگزین میکند.

اگر مانند مثال زیر این قطعه کد را داخل یک آرایه و یک کوئری سفارشی قرار دهید به شما اجازه ایجاد تغییرات زیادی به شما داده نخواهد شد.

<?php $big = 999999999; // need an unlikely integer echo paginate_links( array( ‘base’ => str_replace( $big, ‘%#%’, esc_url( get_pagenum_link( $big ) ) ), ‘format’ => ‘?paged=%#%’, ‘current’ => max( 1, get_query_var(‘paged’) ), ‘total’ => $the_query->max_num_pages ) ); ?>

با استفاده از قطعه کد زیر میتوانید به کاربران با استفاده از یک متن بگویید که لینک برای چه کاری استفاده میشود:

<?php global $wp_query; $big = 999999999; // need an unlikely integer $translated = __( ‘Page’, ‘mytextdomain’ ); // Supply translatable string echo paginate_links( array( ‘base’ => str_replace( $big, ‘%#%’, esc_url( get_pagenum_link( $big ) ) ), ‘format’ => ‘?paged=%#%’, ‘current’ => max( 1, get_query_var(‘paged’) ), ‘total’ => $wp_query->max_num_pages, ‘before_page_number’ => ‘<span class=”screen-reader-text”>’.$translated.’ </span>’ ) ); ?>

امیدوارم از توابع معرفی شده در این پست بهره کافی را برده باشید…

موفق باشید…

most of the programs and systems are getting use of some functions, wordpress does it either!, then if you know about them you can easily use them the way you want, in this article I have offered some of those functions that are really handy. if you are a developer these functions are built for you.

یادت نره بخونیش :   افزونه مدیریت تبلیغات Meks Easy Widget

باکس دانلود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.